Blog

Cfare parametrash te konsideroni kur blini nje kompjuter te ri

Cfare parametrash te konsideroni kur blini nje kompjuter te ri? Kur thellohesh me informacion ne boten e kompjuterave, shpesh here mund te behesh konfuz dhe mund te devijosh nga qellimet dhe objektivat fillestare. Lexoni gjerat kryesore qe duhet te mbani parasysh dhe te shikoni kur blini nje kompjuter.

Me shume
hakeret me te famshem

Hakeret me te famshem te te gjitha koherave.

Aktiviteti i hakereve nuk eshte dicka qe u zhvillua brenda nje dite. U desh puna e shume hakereve jo te famshem per dekada per te zbuluar pikat e dobeta te internetit dhe te zbulojne bazat e internetit dhe te libertarianizmit te tij falas për të gjithë. Ketu do te gjeni 10 hakerat me te famshem te te gjitha koherave.

Me shume
Llojet Faqe Interneti

Llojet Kryesore te Faqeve te Internetit

Ka rreth 1.7 miliard faqe interneti te publikuara online, te llojeve te ndryshme duke ju prezantuar keshtu me lloje te ndryshme faqesh interneti. Por cili lloj eshte i pershtatshem per nevojat tuaja.

Me shume
Fjalor Rrjete Sociale Shpjegimi

Fjalor Rrjete Sociale – Shqip

Me kete blog nuk po mundohemi aspak te behemi nje guru rrjete sociale, por menduam se ka vlere publimimi i nje fjalori me termat me te rendesishme te perdorura ne rrjetet sociale dhe shpjegimi i domethenies se tyre ne shqip.

Me shume
Kostot faqe interneti

Kostot për krijimin e një faqeje interneti

Kostot për krijimin e një faqeje interneti varen tërësisht nga objektivat dhe nga buxheti i çdokujt. Sidoqoftë në këtë artikull, do të tregojmë sa kushton krijimi i një webfaqeje per shumicën e faqeve.

Me shume
google adwords adsense

Marketing Online: Google Adwords, Adsense dhe Faqet Partnere te Google

Google Ads ( ndryshe Google Adwords) eshte nje platforme reklamimi online e zhvilluar nga Google. Google Adsense eshte nje program i drejtuar nga Google, ne te cilin website te ndryshme shperndajne ne rrjetin e Google, tekste, foto, video ose reklama te ndryshme qe i drejtohen po te njejtes audience qe ka dhe faqja e internetit ne te cilen ndodhen.

Me shume
zipped file

“Foldera Zipped” Cfare duhet te dini.

Folderat me Zip, mund te perdoren per shume perfitime. Te dhena te kompresuara, te enkriptuara, per ndarjen e te dhenave te arkivuara, por ajo per te cilen Zip njohet dhe perdoret, vecanerisht ne Shqiperi eshte kompresimi i te dhenave, te disa fileve.

Me shume